چگونه یخ چای خوشمزه و سالم در خانه بسازیم؟

یخ چای یکی از نوشیدنی های خنک و محبوب در روزهای گرم تابستان است. اما آیا می دانید که یخ چای های تجاری معمولا حاوی شکر، رنگ، طعم دهنده و مواد نگهدارنده زیادی هستند که برای سلامتی شما مضر هستند؟

در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید با استفاده از چای های طبیعی و مواد اولیه سالم، یخ چای خوشمزه و مناسب برای خود و خانواده تان بسازید.

برای ساخت یخ چای، ابتدا باید چای را درست کنید. برای این کار، می توانید از هر نوع چای سبز، سیاه، ماسالا، ماچا، میوه ای و زعفرانی که دوست دارید استفاده کنید. البته بسته به نوع چای، دم کشیدن آن نیز متفاوت است. به طور کلی، برای دم کشیدن چای سبز، دمای آب باید حدود 80 درجه سانتیگراد باشد و زمان دم کشیدن 3 تا 5 دقیقه¹. برای دم کشیدن چای سیاه، دمای آب باید حدود 100 درجه سانتیگراد باشد و زمان دم کشیدن 5 تا 10 دقیقه². برای دم کشیدن چای های دیگر، می توانید از راهنمای بسته بندی آن ها پیروی کنید.

پس از دم کشیدن چای، باید آن را صاف کرده و در یک ظرف مناسب ریخته و به آن شکر، عسل، شیرین کننده های طبیعی یا مصنوعی به مقدار دلخواه اضافه کنید. سپس باید چای را در فریزر قرار داده و منتظر باشید تا سرد شود. البته بهتر است که قبل از قرار دادن چای در فریزر، آب را در حال حرکت قرار داده و در دمای منفی 32 درجه سانتیگراد یخ بزنید. به این ترتیب، چای شما خالص تر و تمیز خواهد بود و همچنین برفک نخواهد داشت³.

حالا یخ چای شما آماده است. می توانید آن را در لیوان های بزرگ بریزید و با یخ، لیمو، نعناع، گلاب، آب پرتقال و هر چیز دیگری که دوست دارید تزئین کنید. از نوشیدن یخ چای خود لذت ببرید!

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X