چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان: یک نوشیدنی ایرانی با خواص فوق‌العاده

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان یکی از بهترین و محبوب‌ترین انواع چای سیاه ایرانی است که در شرکت رفاه لاهیجان تولید می‌شود. این چای با عطر، طعم و رنگ 100 درصد طبیعی و بدون هرگونه مواد شیمیایی و افزودنی، از بهترین باغات پایتخت چای ایران یعنی لاهیجان برداشت و فرآوری می‌شود. چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان به دلیل دارا بودن ترکیبات آنتی‌اکسیدان، کافئین، تئوفلین، تانن، فلاونوئید و مواد معدنی، خواص فوق‌العاده‌ای برای سلامت بدن دارد. در ادامه به برخی از این خواص می‌پردازیم.

– افزایش سطح انرژی و هوش:

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن کافئین و تئوفلین، موجب افزایش سطح انرژی و هوش در بدن می‌شود. کافئین با تحریک سیستم عصبی مرکزی، باعث بهبود تمرکز، حافظه، یادگیری و خلاقیت می‌شود. تئوفلین نیز با گسترش عروق خونی، باعث بهبود جریان خون به مغز و قلب می‌شود.

– کاهش استرس و اضطراب:

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن تانن، فلاونوئید و آمینواسید ل‌تئانین، موجب کاهش استرس و اضطراب در بدن می‌شود. تانن با خواص ضد التهاب و ضد باکتری، باعث تسکین التهابات دستگاه گوارش و دستگاه تنفس مخصوصا در فصل سرما می‌شود. فلاونوئید نیز با خواص آنتی‌اکسیدان، باعث جلوگیری از آسیب رسیدن رادیکال‌های آزاد به سلول‌های بدن و کمک به تقویت سامانۀ امنیتى بدن می‌شود. ل‌تئانین نیز با تولید هورمون سروتونین و دوپامین در مغز، باعث ایجاد حال خوب و آرامش در بدن می‌شود.

پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی:

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن فلاونوئید و مواد معدنی، موجب پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. فلاونوئید با کاهش فشار خون، کلسترول بد و تری‌گلیسرید و افزایش کلسترول خوب، باعث جلوگیری از رسوب چربی در رگ‌های خونی و احتمال ایجاد لخته خون می‌شود. مواد معدنی نیز با تنظیم ضربان قلب و عملکرد عضلات قلب، باعث بهبود عملکرد قلب می‌شود.

– کاهش خطر ابتلا به دیابت:

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن پلی‌فنول، موجب کاهش خطر ابتلا به دیابت می‌شود. پلی‌فنول با تحریک تولید انسولین در لوزالمعده، باعث کنترل قند خون و جلوگیری از افزایش آن به صورت ناگهانی می‌شود. همچنین، چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن فلاونوئید، باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های چشم و کلیه ناشی از دیابت می‌شود.

– پیشگیری از سرطان:

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن فلاونوئید و پلی‌فنول، موجب پیشگیری از سرطان می‌شود. فلاونوئید و پلی‌فنول با خواص آنتی‌اکسیدان، باعث جلوگیری از تولید و رشد سلول‌های سرطانی در بدن و همچنین تحریک آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزى شده سلول های سرطانى مى شود. برخى از مطالعات نشان داده است که چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان مى تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات، پستان، روده بزرگ، پوست و ریۀ را کاهش دهد.

– کمک به لاغرى:

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان با دارا بودن کافئین، تئوفلین و پلی‌فنول، موجب کمک به لاغرى می‌شود. کافئین و تئوفلین با افزایش متابولیسم بدن و سوخت و ساز چربى ها، باعث کاهش وزن و چربى اضافى در بدن مى شود.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X