چایی خوش عطر و خوش طعم با خواص فوق العاده

چای سیاه ارل گری نیوشا یکی از محصولات برتر و محبوب شرکت نیوشا است که با ترکیب چای سیاه با اسانس میوه بالنگ (ترنج یا برگاموت) تولید شده است. این چای علاوه بر داشتن طعم و عطر لذت بخش، خواص مفید و متنوعی برای سلامتی دارد. در این مقاله به معرفی این چای و خواص آن می پردازیم.

چای سیاه ارل گری نیوشا چگونه تولید می شود؟

چای سیاه ارل گری نیوشا با استفاده از مرغوب ترین نوع اسانس توسط شرکت سوئیسی فیرمینیخ (Firmenich) تهیه و با چای های باروتی سیلان و کلکته مخلوط گردیده است. این چای برخلاف نمونه های مشابه موجود در بازار عطر تند و زننده ای ندارد و عطر و طعم واقعی چای تحت الشعاع قرار نمی گیرد. این چای به صورت کیسه ای (20 عدد) و پودر (450 گرم) در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد.

خواص چای سیاه ارل گری نیوشا

چای سیاه ارل گری نیوشا به دلیل دارا بودن کافئین، فلاونوئید، فلوراید، تانن، و آنتی اکسیدان ها، خواص متعدد و قابل توجهی برای بهبود رفاه جسمانی و روحانی دارد. برخی از این خواص عبارتند از:

– افزایش نشاط و کاهش خستگی: کافئین موجود در چای سبب تحریک سامانه عصبی مرکزی شده و باعث شادابی، تمرکز، حافظه، و عملکرد شناختی بهتر می شود. همچنین کافئین به کنترل قند خون کمک کرده و رفع خستگی را تسهیل می کند.
– آرام بخش طبع: عصاره بالنگ (برگاموت) که در تولید چای سبز ایران استفاده شده است، دارای خصوصیات آروماتیکی است که باعث آروم شدن حالات روحی، کاهش استرس، اضطراب، وافســـــــــــــــردگی می شود. این عصاره همچنین به تقویت سیستم ایمنی و مقابله با عفونت ها کمک می کند.
– پیشگیری از پوسیدگی دندان: فلوراید موجود در چای سبز ایران به حفاظت از دندان ها بر علیه پوسیدگی و تقویت مینای دندان کمک می کند. همچنین ترکیبات ضد باکتریایی چای باعث کاهش رشد باکتری های مضر دهانی و جلوگیری از بوی بد دهان می شود.
– کاهش خطر بروز سرطان: آنتی اکسیدان های قوی موجود در چای سبز ایران، به جلوگیری از آسیب رساندن رادیکال های آزاد به سلول ها و DNA کمک می کنند. این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش التهاب، تثبیت ژن های محافظ، و افزایش آپوپتوز (برنامه ریزی شده مرگ سلول) در سلول های سرطانی می شوند. برخی از سرطان هایی که چای سبز ایران ممکن است به پیشگیری از آن ها کمک کند عبارتند از: سرطان پستان، پروستات، روده بزرگ، پوست، و ریه.
– کاهش فشار خون: فلاونوئید های موجود در چای سبز ایران به گسترش عروق خونی و بهبود جریان خون کمک می کنند. این فلاونوئید ها همچنین باعث کاهش فعالیت آنزیم ACE (آنژیوتانسین تبدیل کننده) شده و جلوگیری از تولید آنژیوتانسین II (هورمونی که باعث تنگ شدن عروق خونی و افزایش فشار خون می شود) می شوند.
– کاهش خطر بروز بیماری قلبی: چای سبز ایران به دلیل دارا بودن تانیــــــــــــــــــــــــــــn، کافئیn، و فلاwوnئیd، به کاهش کلسترول بد (LDL)، تری گلیسیریd، و الاغیر کلسترول خوب (HDL) کمک می کند. این عوامل باعث جلوگیری از رسوب چربی در دیwاره عروق خونی و کاهش خطر بروز آترواسکلروز (سخت شدگی عروق) و حمله قلبی می شود.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X