نبات: شیرینی سنتی با خواص درمانی

نبات یکی از شیرینی‌های سنتی و محبوب ایرانی‌ها است که از نیشکر تهیه می‌شود. نبات علاوه بر طعم شیرین و خوشمزه، خواص درمانی بسیاری هم دارد که می‌تواند برای سلامت بدن و رفع برخی از بیماری‌ها مفید باشد. در این مقاله به معرفی انواع نبات، روش تهیه آن، خواص آن و نکات مربوط به خرید نبات پرداخته‌ایم.

انواع نبات

نبات به صورت پرده، کاسه، خرده، چوبی، دوآتیشه و زعفرانی تولید می‌شود. هر کدام از این انواع نبات، شکل، رنگ، طعم و خواص خاص خود را دارند. برخی از این انواع نبات را به شرح زیر معرفی می‌کنیم:

– پرده نبات: نبات پرده یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین انواع نبات است که با حل کردن شکر در آب و تبلور آن در هنگام خنک شدن تولید می‌شود. پرده نبات به صورت لایه‌های باریک و شفاف است که معمولاً در قطعات کوچک بسته‌بندی می‌شود. پرده نبات ساده یا زعفرانی باشد و عطر و طعم خوشایند دارد.
– کاسه نبات: نبات کاسه یک نوع نبات است که در قالب‌های گرد و کاسه‌ای تولید می‌شود. این نوع نبات با حل کردن شکر در آب و اضافه کردن عسل یا شیره خشک تولید می‌شود. نبات کاسه رنگ قهوه‌ای دارد و طعم تلخ و شیرین دارد. این نوع نبات بسیار سخت است و باید با دندان شکسته شود.
– خرده نبات: خرده نبات یک نوع نبات است که به صورت دانه‌ای ریز و درشت تولید می‌شود. این نوع نبات با حل کردن شکر در آب و تقطیر آن تولید می‌شود. خرده نبات ساده یا زعفرانی باشد و طعم شیرین دارد. این نوع نبات راحت‌تر از سایر انواع قابل مصرف است.
– چوبی نبات: چوبی نبات یک نوع نبات است که به صورت چوبچال تولید می‌شود. این نوع نبات با حل کردن شکر در آب و قالب کردن آن روی چوب‌های کوچک تولید می‌شود. چوبی نبات ساده یا زعفرانی باشد و طعم شیرین دارد. این نوع نبات را می‌توان با مکیدن چوب آن مصرف کرد.
– دوآتیشه نبات: دوآتیشه نبات یک نوع نبات است که به صورت تخته‌ای تولید می‌شود. این نوع نبات با حل کردن شکر در آب و پختن آن در دو مرحله تولید می‌شود. دوآتیشه نبات رنگ قهوه‌ای دارد و طعم تلخ و شیرین دارد. این نوع نبات بسیار سخت است و باید با دندان شکسته شود.
– زعفرانی نبات: زعفرانی نبات یک نوع نبات است که با اضافه کردن زعفران به شکر حل شده در آب تولید می‌شود. این نوع نبات رنگ زرد و عطر و طعم خوشایند دارد. زعفرانی نبات خواص درمانی بسیاری دارد و برای سلامت قلب، کبد، معده، روده و خون مفید است.

روش تهیه نبات

برای تهیه نبات، ابتدا شکر را در آب حل کرده و به جوش می‌آوریم. سپس با قاشق چوبی همزده و کف آن را برمی‌داریم. بعد از اینکه شکر حل شده به حالت چسبناک برسد، عسل یا شیره خشک را به آن اضافه می‌کنیم و همزنی می‌کنیم. سپس زعفران را در کمی آب جوش حل کرده و به مخلوط شکر اضافه می‌کنیم. بعد از اینکه مخلوط به رنگ زرد پیدا کند، آتش را خاموش می‌کنیم و مخلوط را روی سطح صاف و پوشیده از روغن گیرانده میریزیم. سپس با قاشق چوبی گردانده و به صورت پرده، کاسه، خرده، چوبچال یا تخته قالب می‌زنیم. بعد از خنک شدن، نبات را در قطعات مناسب بسته‌بندی می‌کنیم.

خواص نبات

نبات علاوه بر شیرین بودن، خواص درمانی بسیاری هم دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

– قابض است: نبات به دلیل حاوی بودن عسل یا شیره خشک، قابض است و برای درمان اسهال، پروپاسم گوارش و عفونت روده مفید است.
– ضد التهاب است: نبات به دلیل حاوی بودن زعفران، ضد التهاب است.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
X